Bezpieczna +

O programie
Aktualności

Odkrywamy Talenty

e-Zawodowcy.eu

WF z klasą

WF z klasą ZSZ Wodzisław

Leonardo da Vinci

Tomorrow Becomes Today - LdV project

Poprzedni projekt LdV

Building the common future - LdV project

BIP

BIP

Kanał RSS

Bądź na bieżąco - zasubskrybuj nasz kanał RSS
Lekcja historii inna niż wszystkie
Wydarzenia - Inne wydarzenia
25.11.2015.
23 i 24 listopada w naszej szkole odbyły się zajęcia historyczne "Historia żołnierza i oręża polskiego". Prowadzącym był pan Krzysztof Banaś - miłośnik rycerstwa i szlachty polskiej, propagator historii. Uczniowie mieli możliwość  w ciekawy sposób poznać historię powstania styczniowego oraz uzbrojeniem okresu I i II wojny światowej. Pan Krzysztof Banaś przywiózł ze sobą wiele rekwizytów, oryginalnych dla danej epoki, wyświetlił filmy oraz inscenizacje bitew związanych z omawianymi epokami.

Czytaj całość
 
Znów na podium
Wydarzenia - Konkursy
23.11.2015.
20 listopada odbył się finał wojewódzkiego konkursu „Bezpieczny skok z BHP do górnictwa”. Na podium znalazł się uczeń klasy IVG1 - Mateusz Przeliorz, który zajął III miejsce. Konkurs przebiegał w trzech etapach: szkolnym, międzyszkolnym i finałowym na terenie kopalni.  W ostatecznym starciu wzięło udział 6 zwycięzców etapu międzyszkolnego. W części praktycznej finału, która odbyła się na poziomie 370 m w Podziemnym Ośrodku Szkolenia Zawodowego Kopalni Węgla Kamiennego "Wujek" w Katowicach, uczniowie sprawdzili swoje umiejętności w symulowanych sytuacjach zagrożenia. Następnie finaliści napisali test sprawdzający ich wiedzę teoretyczną.
Czytaj całość
 
Konkurs „Lekcje z ZUS”
Wydarzenia - Konkursy
20.11.2015.
W poniedziałek, 16 listopada, odbył się  w naszej szkole I etap konkursu „Lekcje z ZUS”. Najlepiej  test konkursowy rozwiązała  Aleksandra Nowotny z klasy IIA/H, kolejne miejsca zajęli: Dominik Krebs z klasy IVG2 i Wojciech Włodarczyk z klasy IIET, którzy uzyskali taką samą liczbę punktów. Serdeczne gratulujemy i życzymy  sukcesów w dalszych zmaganiach.


Czytaj całość
 
Zmagania naszych uczniów
Wydarzenia - Konkursy
16.11.2015.
Na początku listopada uczniowie naszej szkoły przystąpili do rozwiązywania testu z 39. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego. Najlepszy okazał się Rafał Starostka, który po raz pierwszy zmierzył się z zadaniami z olimpiady lingwistycznej. Wśród szkolnych liderów znaleźli się również Tomasz Zakrzewski i Tobiasz Kusch.
Serdecznie gratulujemy!
 
Stypendia programu Inwestujemy w talenty
Informacje Dyrektora - Informacje Dyrektora
16.11.2015.

Samorząd Województwa Śląskiego rozpoczął realizację projektu pn. „Śląskie. Inwestujemy w talenty – I edycja” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest wsparcie młodzieży uzdolnionej w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych poprzez stypendia naukowe dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa śląskiego. Termin składania wniosków upływa 11 grudnia.

Czytaj całość
 
Występ w zawodach pływackich
Sport - Sport w szkole
16.11.2015.

W XI Drużynowych Zawodach Pływackich Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego nasi uczniowie zajęli V miejsce w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie najlepszy rezultat osiągnął Sebastian Suchodolski z klasy III ET, który wygrał rywalizację w stylu dowolnym.

Czytaj całość
 
Zapachniało świętami
Projekty europejskie - Bezpieczna +
15.11.2015.

Zbiórka środków czystości dla podopiecznych Krakowskiego Hospicjum trwa w najlepsze, a my zaczęliśmy przygotowywać kartki świąteczne, które w grudniu pojadą z nami do Krakowa. Uczniowie klas drugich zaangażowani w program „Bezpieczna+” pobudzili dzisiaj swoją kreatywność i przelali ją na papier. W ruch poszedł kolorowy brystol, nożyczki, klej i brokat… mnóstwo brokatu, który zwłaszcza chłopcom przypadł do gustu ;)

Czytaj całość
 
"Blogerka" w ZSZ
Projekty europejskie - Bezpieczna +
12.11.2015.

ImageWe wtorek klasy pierwsze spotkały się na sali gimnastycznej żeby uczestniczyć w spektaklu profilaktycznym i prelekcji podejmującymi temat przemocy rówieśniczej pt. „Blogerka”. Aktorzy opowiedzieli nam historię młodej dziewczyny, która brak zrozumienia ze strony najbliższych próbuje zrekompensować sobie szukając akceptacji w grupie rówieśniczej.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 323

Współpraca

Brązowe Technikum 2015

ZSZ na Facebook'u