Odkrywamy Talenty

e-Zawodowcy.eu

Kanał RSS

Bądź na bieżąco - zasubskrybuj nasz kanał RSS

Aktualnie

Odwiedza nas 8 gości

BIP

BIP
Nowa matura ustna
Wydarzenia - Inne wydarzenia
22.01.2015.

26 stycznia o godzinie 15:30 w auli naszej szkoły odbędą się warsztaty polonistyczne poświęcone nowej formule matury ustnej z języka polskiego. Oprócz teorii, uczestnicy zapoznają się z praktyką, gdyż warsztaty połączone zostaną z przykładowymi odpowiedziami uczniów.
Na spotkanie zapraszamy uczniów klas trzecich oraz zainteresowanych rodziców. Należy dodać, że przedsięwzięcie organizowane jest przez Zespół Szkół Zawodowych i Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

 
31 miejsce w Polsce i Brązowa Odznaka Perspektyw
Informacje Dyrektora - Informacje Dyrektora
15.01.2015.

Perspektywy opublikowały doroczny raport dotyczący szkół ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół Zawodowych zajął bardzo wysokie 31 miejsce w rankingu zawodowym spośród wszystkich szkół w Polsce. Wynik ten pozwolił nam na zajęcie 3 miejsca na Śląsku w tym samym rankingu, za szkołami z Katowic i Lublińca. Ten sukces pokazuje, że nasza szkoła doskonale przygotowuje naszych uczniów do uzyskania tytułu technika w poszczególnych zawodach. Dokładne wyniki rankingu dostępne są na tej stronie. Serdecznie gratulujemy naszym absolwentom i a tegorocznym życzymy powtórzenia sukcesu.

 
Mój wybór, mój zawód, moja kariera
Wydarzenia - Inne wydarzenia
15.01.2015.
Uczniowie naszej szkoły systematycznie uczestniczą w zajęciach, które realizowane są w ramach projektu "Mój wybór, mój zawód, maja kariera". Projekt ten współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projektem objęci są uczniowie wszystkich klas.  Uczniowie klas pierwszych uczestniczą w zajęciach wyrównawczych z matematyki i języka polskiego oraz w zajęciach z efektywnego przyswajania wiedzy i umiejętności uczenia się. Dla klas drugich przygotowane zostały zajęcia, służące treningom umiejętności interpersonalnych. Uczniowie klas trzecich uczestniczą w kursach oraz praktykach zawodowych, natomiast klasy czwarte, z racji tego, że pozostał im niewielki krok do egzaminu zawodowego uczestniczą w zajęciach z technik efektywnego przyswajania wiedzy z przedmiotów zawodowych oraz w zajęciach przygotowujących do egzaminu zawodowego. 
 
Prestiżowe wyróżnienie
Wydarzenia - Inne wydarzenia
15.01.2015.

14 stycznia na łamach "Perspektyw" ogłoszono wyniki  XV Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015. Technikum Nr 1 im. Piastów Śląskich zdobyło prestiżową Brązową Odznakę Perspektyw. Plasujemy się na: 28 miejscu w województwie, 236 miejscu w Polsce, w rankingu zawodowym na 31 miejscu. Ranking już po raz siedemnasty został opublikowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy (www.perspektywy.pl) .

 
Zapraszamy na narty
Wydarzenia - Inne wydarzenia
15.01.2015.

ImageW dniu 28 stycznia (tj. środa) Samorząd Uczniowski organizuje wyjazd na narty do Istebnej - Złoty Groń. Koszt wyjazdu: 48 zł karnet czterogodzinny, transport: 22 zł. Łącznie: 70 zł.
Zapisy do 23.01.15 r (tj. piątek) u nauczycieli wychowania fizycznego. Uczestnicy obowiązkowo muszą mieć kask - w wypożyczalni na stoku kosztuje 10 zł. Ilość miejsc ograniczona. Wszelkie informacje u pani Barbary Drużdż.

 
Harmonogram zebrań z rodzicami
Informacje Dyrektora - Informacje Dyrektora
09.12.2014.

ImageW dniach 15-19 grudnia br. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas I-III. Szczegółowy harmonogram spotkań jest dostępny w pliku .pdf do pobrania.

 
10-ta Barbórka w naszej szkole
Wydarzenia - Uroczystości szkolne
03.12.2014.

"Za wszystkim czego się uczymy, stoi pewna tradycja"

(Paulo Coelho)

 2 grudnia w naszej szkole odbyły się uroczyste 10-te obchody Dnia GórnikaJak nakazuje tradycja, uroczystość rozpoczął przemarsz pochodu, w którym uczestniczyli: Dyrekcja Szkoły, Władze Powiatu oraz uczniowie szkoły. Powagi i godności przemarszowi dodawała gra Orkiestry KWK Jankowice. Następnie została odprawiona msza święta, którą celebrował ksiądz prałat Bogusław Płonka. Kolejna część uroczystości odbywała się w auli szkolnej. Tutaj odbyła się ceremonia pasowania uczniów na adeptów fachu górniczego, która połączona była z tradycyjnym  „skokiem przez skórę”. Ceremonię pasowania przeprowadził Starosta Wodzisławski  – pan Tadeusz Skatuła i Przewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego – pan Eugeniusz Wala.

Czytaj całość
 
Stypendysta Prezesa Rady Ministrów
Wydarzenia - Inne wydarzenia
01.12.2014.
Image28 listopada Bartosz Grabiec, uczeń klasy IVG odebrał z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera oraz Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką UŚ prof. dr hab. Andrzeja Kowalczyka dyplom potwierdzający zdobycie Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendia otrzymują uczniowie szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości, na podstawie wysokich wyników w nauce wykazujących szczególnie uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 242

ZSZ na Facebook'u

Leonardo da Vinci

Tomorrow Becomes Today - LdV project

Poprzedni projekt LdV

Building the common future - LdV project

Comenius

Comenius

Translate our website