Odkrywamy Talenty

e-Zawodowcy.eu

Kanał RSS

Bądź na bieżąco - zasubskrybuj nasz kanał RSS

Aktualnie

BIP

BIP
Harmonogram zebrań z rodzicami
Informacje Dyrektora - Informacje Dyrektora
09.12.2014.

ImageW dniach 15-19 grudnia br. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas I-III. Szczegółowy harmonogram spotkań jest dostępny w pliku .pdf do pobrania.

 
10-ta Barbórka w naszej szkole
Wydarzenia - Uroczystości szkolne
03.12.2014.

"Za wszystkim czego się uczymy, stoi pewna tradycja"

(Paulo Coelho)

 2 grudnia w naszej szkole odbyły się uroczyste 10-te obchody Dnia GórnikaJak nakazuje tradycja, uroczystość rozpoczął przemarsz pochodu, w którym uczestniczyli: Dyrekcja Szkoły, Władze Powiatu oraz uczniowie szkoły. Powagi i godności przemarszowi dodawała gra Orkiestry KWK Jankowice. Następnie została odprawiona msza święta, którą celebrował ksiądz prałat Bogusław Płonka. Kolejna część uroczystości odbywała się w auli szkolnej. Tutaj odbyła się ceremonia pasowania uczniów na adeptów fachu górniczego, która połączona była z tradycyjnym  „skokiem przez skórę”. Ceremonię pasowania przeprowadził Starosta Wodzisławski  – pan Tadeusz Skatuła i Przewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego – pan Eugeniusz Wala.

Czytaj całość
 
Stypendysta Prezesa Rady Ministrów
Wydarzenia - Inne wydarzenia
01.12.2014.
Image28 listopada Bartosz Grabiec, uczeń klasy IVG odebrał z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera oraz Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką UŚ prof. dr hab. Andrzeja Kowalczyka dyplom potwierdzający zdobycie Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendia otrzymują uczniowie szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości, na podstawie wysokich wyników w nauce wykazujących szczególnie uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy.

Czytaj całość
 
Pływanie mocną stroną naszych uczniów
Sport - Sport w szkole
25.11.2014.

ImageW dniu wczorajszym odbyły się X Drużynowe Zawody Pływackie Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego. Szkolna reprezentacja zdobyła IV miejsce drużynowo. Indywidualnie Jacek Buchta zajął II miejsce w stylu motylkowym. Paweł Hercog w stylu grzbietowym również zajął II miejsce. Remigiusz Gołębiowski był najlepszy w kraulu. Sebastian Rożyk zajął II miejsce w klasyku a Karolina Marek III miejsce.

Czytaj całość
 
Szkolny Konkurs Gramatyczny
Wydarzenia - Konkursy
24.11.2014.
 W listopadzie  w naszej szkole odbył się Konkurs z gramatyki języka niemieckiego. Materiał z gramatyki objął zakres umiejętności stosowania wszystkich czasów w języku niemieckim.  W Konkursie wzięli udział uczniowie Technikum Nr 1. Najlepiej zaprezentowali się uczniowie z klasy  2G Krzysztof Waniek i Sławomir Klimanek. Konkurs zorganizowali Ewa Przybyła i Michał Płaczko.
 
38 Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego
Wydarzenia - Konkursy
24.11.2014.
7 listopada uczniowie Technikum Nr 1 uczestniczyli szkolnych eliminacjach „38 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego” organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.  Udział uczniów w Olimpiadzie mobilizuje do zdobywania wiadomości, podnoszenia ogólnego poziom wiedzy, przygotowując ich  tym samym znacznie lepiej do samodzielnego studiowania technicznych  publikacji  niemieckojęzycznych. W etapie szkolnym Olimpiady najlepiej zaprezentowali się Tomasz Zakrzewski i Tobiasz Kusch.
Czytaj całość
 
I znów na podium
Wydarzenia - Konkursy
21.11.2014.
19 listopada reprezentanci naszej szkoły: Bartosz Grabiec, Krystian Kacprzak i Mariusz Marcol zajęli 2. miejsce w siódmej edycji Miedzyszkolnego Konkursu Wiedzy i Praktycznych Umiejętności w Zawodach Górniczych. Konkurs przeznaczony był dla uczniów, którzy kształcą się w zawodach technik górnictwa podziemnego i górnik eksploatacji podziemnej.Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Mysłowicach we współpracy z KWK "Wujek" w Katowicach.
 
II Ogólnopolski Mityng Szkół Górniczych w Pływaniu w Rybniku zakończony
Sport - Sport w szkole
19.11.2014.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Karolina Marek, Marta Radziszewska (II HO), Paweł Ciućka (II ET), Dawid Gardyan i Remigiusz Gołębiowski (IV G) oraz Sebastian Rożyk (IV HO) wywalczyli V miejsce drużynowo w ogólnopolskich zawodach pływackich szkół górnicznych. Indywidualnie sukcesy odnieśli zdobywając w stylu klasycznym I miejsce Dawid Gardyan, II miejsce Sebastian Rożyk. W sztafecie stylem dowolnym 4x50m nasi uczniowie Dawid Gardyan, Sebastian Rożyk, Remigiusz Gołębiowski i Paweł Ciućka okazali się najlepsi. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 236

ZSZ na Facebook'u

Leonardo da Vinci

Tomorrow Becomes Today - LdV project

Poprzedni projekt LdV

Building the common future - LdV project

Comenius

Comenius

Translate our website